oov

MOovement – Oov ile Hareket Et !

İnsan omurgasında doğal eğrilikler bulunmaktadır. Bel ve boyun kısmında yer alan çukurluk lordoz, sırt kısmında yer alan kavis ise kifoz olarak adlandırılmaktadır. Bahsedilen doğal eğrilikler arttığında veya azaldığında ortaya çıkan sorunlar nötral omurga pozisyonunda bozulmaya ve fonksiyon kaybına yol açabilmektedir. Kifotik olgularda sırt kaslarını germek ve omurgayı mobilize edebilmek için kullanılan ”katlanmış havlu” modelinden yola çıkılarak dizayn edilen Oov, germe, stabilizasyon, propriosepsiyon ve omurga mobilizasyonu için kullanılabilmektedir. 

Oov,stabil olmayan bir destek alanında sabit pozisyonda kalabilmek için vücudun core stabilizasyonu sağlayan kaslarını aktive ederken , omurgamızda yer alan disklerin difüzyonla beslenmesini arttırır. Oov ile yapılan egzersizlere vücudun yanıtı, omurga problemlerinin tedavi ve değerlendirilmesinde kullanılan nötral omurga pozisyonunun bulunması ve korunmasına yardımcı olmaktır.

Oov, fitness, yoga, pilates, fizyoterapi, osteopati, kayropraktik, masaj, gevşeme ve stres yönetimi seanslarında kullanılabilen bir egzersiz ekipmanıdır. Kişiye özel farklılıklar ( boy, kilo, eşlik eden rahatsızlıklar vs… ) nedeniyle üç farklı boyutta dizayn edilen Oov sağlık ve egzersiz profesyonellerinin de yardımı ile bireysel bir egzersiz programı oluşturabilme imkanı sunuyor. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir